تبلیغات
بسیجی

بسیجی
قالب وبلاگ

من و عباس دو دوست صمیمی بودیم. هر دو با همدیگر به جبهه جنوب اعزام شدیم. من سرباز بودم و او درجه دار. سفر اولی كه به منطقه رسیدیم عباس به من گفت مرتضی جان، بهتر است اولین كاری كه می كنیم این باشد كه پلاك شناسایی مان را بگیریم. گفتم حالا چقدر عجله داری؟ گفت من فقط به عشق شهادت به جبهه آمده ام. رفتیم و پلاك هایمان را گرفتیم و به گردن آویزان كردیم.

فردای آن روز من و عباس و یكی از برادران پاسدار برای شناسایی مواضع دشمن به منطقه شرهانی رفتیم. در راه عباس مكثی كرد و گفت مرتضی جان وقتی من شهید شدم به خانواده ام سفارش كن برایم گریه نكنند و به مادرم بگو وصیت نامه من لای قرآن است. من هم به ایشان وصیت هایی كردم و به حركت ادامه دادیم. پس از لحظاتی عباس گفت: مرتضی، من تا ده دقیقه دیگر شهید می شوم و به بزرگترین آرزوی زندگی ام می رسم. مرا حلال كن.

من كه به حال و هوای او پی نبرده بودم كه دارد چه لحظاتی را سپری می كند با شوخی به او گفتم خیلی خوب از حالا وقت می گیرم تا یك دفعه از ده دقیقه بیشتر نشود. لبخند زیبایی بر لب های او نشست. گویی احساس كرد من از حال او كاملا بی خبر هستم و الّا این حرف را با شوخی به او نمی زدم. تازه صحبت هایمان تمام شده بود كه ناگهان دشمن كه متوجه حضور ما در منطقه شده بود باران گلوله خمپاره را بر روی ما فرستاد. یكی از خمپاره ها درست بین ما سه نفر به زمین خورد و منفجر شد و موج انفجار آن من و عباس را چند متر به عقب پرتاب كرد. برادر پاسدارمان بلافاصله شهید شد. من و عباس كنار هم افتاده بودیم. من جراحت شدیدی برداشته بودم ولی عباس غرق خون شده بود. چند بار او را صدا زدم و به سختی بدنش را تكان دادم. اما نه صدایی از او آمد و نه كمترین حركتی كرد. انگار كه سال هاست از این دنیا رخت بربسته است.

اشك در چشمانم حلقه زد و به یاد حرف های چند دقیقه پیش او افتادم به ساعتم نگاه كردم درست در همان دقایقی كه گفته بود به شهادت رسید. ناگهان از او فقط ندای مقدس یا حسین را شنیدم پس از آن كاملا صدای او خاموش شد. شاید امام حسین به بالین او كه زمان شهادت خود را دقیقا می دانست آمده بود.
طبقه بندی: شهدا و دفاع مقدس،
[ شنبه 16 مرداد 1389 ] [ 08:49 ق.ظ ] [ بسیجی گمنام ] [ دل نوشته ها ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

نویسندگان
لینک دوستان
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
بک لینک